MCP4441T-503E/ST datasheet
 Скачать datasheet 04023J0R3ABSTR.pdf Файл формата Pdf (20 страниц, 397,88 kb)
  • Маркировка
    MCP4441T-503E/ST
  • Описание
    Microchip Technology MCP4441T-503E/ST Buffered Wiper: Buffered Description/function: Quad I2C Digital POT with Nonvolatile Memory Digital Interface: I2C ID_COMPONENTS: 4023992 Interface: I??C, 2-Wire Serial Maximum Operating Temperature: + 125 C Memory Type: Non-Volatile Minimum Operating Temperature: - 40 C Mounting Style: SMD/SMT Mounting Type: Surface Mount Number Of Circuits: 4 Number Of Pots: Quad Operating Supply Voltage: 2.7 V to 5.5 V Operating Temperature: -40?°C ~ 125?°C Package / Case: 20-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) Resistance: 50 KOhms Resistance (ohms): 50K Series: - Supply Current: 600 uA Supply Voltage (max): 5.5 V Supply Voltage (min): 2.7 V Taps: 129 Taps Per Pot: 129 Temperature Coefficient: 150 ppm/?°C Typical Voltage - Supply: 2.7 V ~ 5.5 V Wiper Memory: Non Volatile RoHS: yes Number of POTs: Quad Taps per POT: 129 Description/Function: Quad I2C Digital POT with Nonvolatile Memory Supply Voltage - Max: 5.5 V Supply Voltage - Min: 2.7 V